مکمل سوخت داينوتب

مکمل سوخت داینوتب (DYNO-TAB)

مکمل سوخت داینوتب

داینوتب چیست ؟
داینوتب یک ترکیب اختصاصی ست از افزودنی های سوختی پودری و گرانولی به صورت فشرده شده و قرص های داینوتب. محصول حاصله 100 درصد فعال و با قابلیت حلالیت بسیار ، در زمان اضافه شدن به بنزین و یا گازوئیل است و کار آمدترین و مقرون به صرفه ترین راه برای بهبود سوخت های هیدرو کربنی است . داینوتب ترکیب سوختی است که در EPA به عنوان افزودنی به بنزین و گازوئیل ثبت شده است .
داینوتب برای استفاده در موارد زیر توصیه میشود :
– ماشین ها و کامیون های سبک و سنگین
– موتور سیکلت ها ، وسایل نقلیه تجاری
– تجهیزات موتوری و کاربردهای دریایی ، ژنراتور و پمپهای آبیاری
– اتوبوسها ، تاکسی های بنزینی و دیزلی
– صنعت آب شخصی ، قایقهای کوچک و بزرگ
– اسنوموبیل ، موتورهای 2 و 4 زمانه از جمله اره برقی ، بلورس برف
– تراکتور و اثاثیه کشاورزی

کاهش مصرف سوخت با استفاده از مکمل سوخت داینوتب

یکی از دلایل افزایش مصرف سوخت ، عدم تولید توان کافی در هنگام رانندگی با خودرو است که سبب میشود راننده پدال گاز رابیشتر فشار دهد و در نتیجه مقدار بیشتری سوخت به موتور وارد شود . کاهش توان موتور به دلایل متفاوتی از جمله کیفیت نامناسب سوخت و رسوبات موجود در محفظه احتراق رخ میدهد .آزمایشات معتبر نشان میدهد که استفاده از قرص داینوتب سبب افزایش عدد اکتان و خواص احتراقی سوخت و در نتیجه افزایش توان خودرو میگردد که به نوبه خود موجب کاهش مصرف سوخت میشود .این کاهش مصرف براساس نوع خودرو نحوه ی رانندگی و شرایط جاده ای متفاوت است و مقدار آن بیبن 6 تا 10 درصد گزارش شده است.

افزایش توان و بازده عملکردی موتور با استفاده از مکمل سوخت داینوتب

استفاده از قرص داینوتب سبب احتراق کامل مخلوط سوخت و هوا شده که در نتیجه توان خودرو تا 7 درصد افزایش می یابد . استفاده از قرص داینوتب سبب افزایش عمر موتور خودرو میگردد و از تشکیل رسوبات کربنی در محفظه احتراق ، سر پیستون و شمع ها جلوگیری میکند .

استفاده از مکمل سوخت داینوتب باعث کاهش رسوبات کربن میشود

فناوری به کار رفته در داینوتب از تشکیل دوده و رسوبات کربنی در محفظه احتراق جلوگیری میکند. با استفاده از داینوتب یک لایه محافظ غیر هادی با ضخامت چند نانومتر در داخل موتور تشکیل میشود که از سطح داخلی سیلندر، سر سیلندر، سوپاپ ها و پیستون محافظت میکند.

همچنین بخوانید:   قرص اکتان داينوتب (DYNO-TAB)

کاهش آلودگی با استفاده از مکمل سوخت داینوتب

در برخی کشورها ، سوخت ارائه شده در پمپ های سوخت از کیفیت پایین تری برخوردار هستند . ( عدد اکتان 85-80)به علت وجود ناخالصی ها و عدد اکتان پایین ، احتراق این سوخت ها به طور کامل و کنترل شده صورت نمیگیرد .در نتیجه مقادیر زیادی آلاینده مانند اکسیدهای نیتروژن ( nox) و محصولات ناقص احتراقی تولید میشود .استفاده از داینوتب سبب احتراق کاملتر سوخت گشته که در نتیجه آن میزان آلاینده ها کاهش می یابد .

جذب ذرات آب موجود در سوخت

در فرآیند تولید بنزین و گازوئیل و در هنگام حمل و نقل آن ممکن است مقداری آب به درون سوخت راه پیدا میکند . وجود آب در سوخت سبب ایجاد خوردگی در قطعات مختلف خودرو و کاهش دمای احتراق می شود که در نتیجه آن توان خودرو کاهش می یابد .مواد جاذب موجود در قرص داینوتب ، با جذب مولکول های آب سبب تغییر خواص شیمیایی آن شده و از آسیب رسانی به موتور خودرو جلوگیری می نماید .

مصرف این قرص تا چه حد در کاهش مصرف موثر است؟

با استفاده از قرص داینوتب توان تولیدی موتور خودرو افزایش می یابد. در نتیجه راننده کمتر پدال گاز را فشار می دهد و سوخت کمتری به موتور وارد می شود. علاوه براین بهبود خواص سوخت توسط قرص داینوتب سبب بهبود احتراق و جلوگیری از خود احتراقی می گردد. براساس آزمایشات معتبر کاهش مصرف ناشی از استفاده از این محصول بسته به نوع رانندگی و شرایط جاده ای 6تا10 درصد گزارش شده است.

قرص داینوتب به چه میزات توان موتور را افزایش می دهد ؟

قرص داینوتب تا میزان 7 تا 10 درصد توان خودرو را افزایش می دهد. بطور مثال اگر خودرو شما دارای توان 100 اسب بخار باشد با استفاده از این قرص این میزان به 107 تا 110 اسب بخار افزایش می یابد

تفاوت قرص داینوتب با مکمل های مایع چیست؟

در مکمل های مایع، مواد افزودنی به سوخت در یک حلال(چیزی شبیه تینر) حل می شود. این حلال علاوه بر افزایش هزینه، برای موتور خودرو مناسب نمی باشد و ممکن است به سیستم سوخت رسانی خودرو شما آسیب وارد نماید. علاوه براین شما در هنگام خرید یک مکمل مایع ، هزینه قوطی آن را نیز پرداخت می نمایید که بخش اعظمی از قیمت آن را ناشی می شود.

 

مطالب مرتبط

نگهداری شیشه اتومبیل
قرص اکتان داينوتب
ترمز ها چگونه کار میکنند ؟

دیدگاهی بنویسید

شش − 4 =

بالا