مشخصات فنی مزدا سی ایکس 9 - MAZDA CX 9

مشخصات فنی مزدا سی ایکس 9 – MAZDA CX 9

مشخصات فنی مزدا سی ایکس 9 – MAZDA CX 9

مشخصات فنی مزدا سی ایکس 9 - MAZDA CX 9

مزدا در حال تغییرات زیادی در محصولات خود است که این شرکت را به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در زمینه خودرو تبدیل کند و با جهان که از لحاظ فناوری به سرعت در حال تغییر است در یک خط حرکت کمد.این شرکت در حال به روز رسانی مهم محصول خود است که یکی از این خودروهایی که دستخوش تغییرات عمده شده مزدا CX-9 است . این مدل در شکل جدید خود قرار است از ورق های فلزی جدید استفاده کند که روی استجکام و وزن این خودرو بسیار تاثیر گذار خواهد بود. در حال حاضر، مزدا درحال کار بر روی چیزی است که خواستار این محصول نسل ششمی است .

انتظار می رود، این SUV از تمام ویژگی های متمایز مزدا استفاده کنند. در طراحی این مدل انتظار می رود به دنبال استفاده از سبک طراحی جدید KODO است که این روز ها مزدا حسابی به این طراحی تکیه کرده است ، مانند شاسی و موتور آن است که حسابی گویا مزدا به سمت استفاده از این فن آوری SKYACTIV روی آورده . بعد از تغییراتی که در دپارتمان طراحی مزدا رخ داد و همه مدل‌ها متعهد شدند تا از سبک طراحی کودو تبعیت کنند، این بار نوبت به CX-9 رسیده تا آن هم مانند دیگر خاندان مزدا از این زبان طراحی پیروی کند.

موتور V6 ساخت فورد در این خودرو ارائه نمی شود و در عوض طیف موتورهای اسکای اکتیو خود مزدا برای آن در نظر گرفته شده است.مزدا CX 9 مدل ۲۰۱۶ در سه تیپ یعنی تور، تور بزرگ و اسپرت موجود خواهد بود.مزدا در این مدل از از موتور ۳٫۷ لیتری از نوع V6 و فناوری جدید موتور SKYACTIV بهره می برد که طبق انتظاری که از این مدل داریم باید براحتی هفت نفر را جابجا کند که خود نیاز این خودرو به یک موتور قدرتمند را بخوبی آشکار می کند که دارای توانایی ارائه عملکرد بالا باشد که از هر SUV مدرن و جدید انتظار می رود.البته در خصوص فروش مدل دیزلی خودروی مزدا سی ایکس ۹ مدیر فروش مزدا اظهار کرد که با مزدا CX-9 می‌توانیم درصد زیادی از بازار این نوع از کلاس اتومبیلی را در آمریکا کسب نماییم. نمایندگی‌های فروش مزدا در آمریکا ترجیح نمی‌دهند تا مدل دیزلی این اتومبیل را عرضه کنند؛ بنابراین نظر من این است که موتور بنزینی به‌جای موتور دیزلی عرضه شود.

همچنین بخوانید:   مشخصات فنی نیسان پیکاپ

مشخصات فنی مزدا سی ایکس 9 – MAZDA CX 9 :

– روغن موتور مناسب سیتروئن مزدا cx-9

برای موتور 3.7 لیتری
SAE= *
API= *
حجم=  *

– روغن دنده (واسکازین) مناسب مزدا cx-9

SAE= *
API= *
حجم=  *

– روغن هیدرولیک مناسب مزدا cx-9

استاندارد= DEXRON III
حجم=  به مقدار نیاز

– روغن ترمز مناسب

استاندارد= DOT-4
حجم=  به مقدار نیاز

– مایع رادیاتور مناسب

استاندارد ضد یخ= پایه گلیکول
حجم=  به مقدار نیاز

 

نکته1: حتما فیلتر روغن نیز هنگام تعویض روغن موتور، تعویض گردد تا از اختلاط و مخلوط شدن روغن مصرف شده داخل فیلتر با روغن جدید جلوگیری شود و به افزایش کارایی روغن کمک شود. همچنین فیلتر جدید قدرت تسویه بالاتری خواهد داشت.

نکته2: پیشنهاد می‌شود فیلتر هوا نیز تعویض شود و به باد گرفتن فیلتر اکتفا نکنید.

نکته3: توصیه می‌شود بدلیل نوع سوخت، جاده‌ها، نوع رانندگی و … روغن موتور خود را حداکثر هر ۸۰۰۰کیلومتر عوض کنید.

جهت یادگیری دیگر مطالب مدرسه عملی فروشگاه روغن موتور ۳۱۳،همین حالا وارد مدرسه عملی شوید.

جهت یادگیری دیگر مطالب مدرسه تئوری فروشگاه روغن موتور ۳۱۳،همین حالا وارد مدرسه تئوری شوید.

 

مطالب مرتبط

مشخصات فنی مزدا سی ایکس 5 - MAZDA CX 5
مشخصات فنی مزدا ام ایکس 5 - MAZDA MX 5
مشخصات فنی سیتروئن CITROEN C7
مشخصات فنی سیتروئن دی اس - CITROEN DS
مشخصات فنی سیتروئن CITROEN C4
مشخصات فنی سیتروئن CITROEN C6

دیدگاهی بنویسید

11 − شش =

بالا